Pozew do sądu grodzkiego bełskiego dla starszych ziemskich chełmskich i bełskich

Andrzej Rzeczycki starosta rzeczycki, dziedzic Rawy [Ruskiej] pozywa do sądu grodzkiego bełskiego starszych ziemskich: Josia Chaimowicza, Wulfa Nochymowicza, Marka Rabinowicza, Wulfa rabina witkowskiego hrubieszowskich; Moszka, Elo Haskielowicza, Ejzyka Józefowicza bełskich; Nochima Szmujłowicza tyszowieckiego, Jakima Izraelowicza narolskiego; Ejzyka rabina wodzisławskiego i Zejlika Herszkowicza chełmskich; Herszka i rabina lubomelskich; w sprawie niewypłacenia sumy 3000 zł (pierwotnie należącej do Bogusza starosty dzwinogrodzkiego).
Archiwum: Archiwum Państwowe w Lublinie (APL)
Zespół: Księgi grodzkie chełmskie (KGCH)
Sygnatura: APL, KGCH 151, s. 738v-739v
Data wytworzenia: 26.11.1753
Miejsce powstania: Bełz
Nazwy geograficzne: Bełz, Chełm, Hrubieszów, Luboml, Narol, Tyszowce, Witków, Wodzisław
Relacja położenia pozwu w domu Zejlika Herszkowicza w Chełmie złożona w aktach grodzkich chełmskich w dn. 1 XII 1753 r.